Bizden Haberler

 • Umur Basım Sanayi ve Ticaret meslektaşlarını ağırladı.

  Umur Grup - Bizden Haberler

  Türk Basım endüstrisinin en büyük matbaaları arasında yer alan Umur Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş, kâğıt gurubu değişik illerden gelen matbaacıları ağırladı. Umur Binasında gerçekleşen toplantıya Ankara, Kayseri, Samsun, Malatya ve daha bir çok ilden 110 matbaacı iştirak etti.

  Umur Yönetim Kurulu Başkanı Ali Umur’un açılış konuşması ardından Umur Kağıt Gurubu Genel Müdürü İbrahim Cüngü, şirket ve ürünleri hakkında detaylı bilgi verdi. Umur Akademi tanıtımı ve faaliyetlerini Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Umur’un verdiği sunumun ardından söz alan BASEV Koordinatörü Yahya Tuncer Görgün de Vakfın çalışmaları ve genişleme planlarını aktardı.

  Thomas Türkiye şirketinden Ceki Benalkabes’in “İnsan Profiline Göre Satış” seminerini takiben Umur A.Ş üretim gezisi ile sonlanan toplantı sonrası matbaacılar tekne gezisi ve akşam yemeği ile bir araya geldiler.

  900 çalışanı ile 2012 yılı sonuna kadar 200 milyon TL üzerinde ciro hedefleyen Umur Basım Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türkiye’nin ilk 500 büyük şirketi içinde yer alıyor. Üretim dışında sosyal sorumluluk ve eğitim projeleri ile de önemli hizmetler gerçekleştiren şirkete ve Umur Akademi’ye ait detaylı bilgileri içeren haberimiz Ekim sayımızda bulabilirsiniz.

 • Umur, eğitim misyonunu "UMUR AKADEMİ" ile gerçekleştiriyor

  Umur Grup - Bizden Haberler

  UMUR, sektörün "okulu" olma misyonunu sosyal faaliyetleriyle birleştirerek "UMUR AKADEMİ" çatısı altında topladı!
  Basım ve kırtasiye sektörlerindeki öncü duruşu ve inovasyona yönelik yatırımlarıyla “sektörün okulu” olarak bilinen UMUR sosyal sorumluluk kapsamında düzenli olarak yürütmekte olduğu eğitim ve gelişim faaliyetlerini 2010 yılında UMUR AKADEMİ çatısı altında toplamaya karar vermiş bulunuyor. UMUR’un yer aldığı sektörlere değer katan tüm birikimi, UMUR AKADEMİ aracılığıyla topluma aktarılıyor. UMUR AKADEMİ, geçtiğimiz günlerde UMUR’un çağdaş endüstriyel mimarimizin örnek yapılarından olan tesisinde gerçekleşen ilk etkinlikle faaliyetlerine başladı. Türk iş hayatının önde gelen şirketlerinden kırkın üzerinde temsilcinin katılımıyla gerçekleşen ilk eğitim toplantısının konusu “Grafik Tasarım ve Basım’da Yeni İş Modelleri”ydi. Toplantı, hep birlikte yapılan üretim sahası ziyareti ile son buldu.

  UMUR A.Ş. adına konuşan Ayşe Umur, akademi ve açılışla ilgili olarak “Kurumsal gelişim yolculuğumuzda en önemli değerimiz hep insan oldu. Başarımızın arkasındaki temel güç makine-ekipman yatırımlarımız değil insanı merkeze koyan sürekli gelişim arayışımızdır. UMUR A.Ş. olarak tüm paydaşlarımıza ve topluma bu doğrultuda değer katabilmek amacıyla UMUR AKADEMİ projemizi hayata geçirdik. Çevre ve topluma karşı sorumluluklarımızın da bilincinde bir kuruluş olarak tüm paydaşlarımızla birlikte öğreneceğimiz ve deneyimlerimizi verimli bir şekilde paylaşacağımız için mutluyuz” sözlerini kullanıyor.

  UMUR AKADEMİ, eğitim, çevre ve kültür-sanat alanlarında projeler üretip hayata geçiriyor. Toplumsal dönüşümün en önemli aracı olan eğitimi, üniversite okuyan yüzlerce gence burs vererek, doğudaki okullara kırtasiye ve malzeme yardımı yaparak destekliyor. Sektörel standartların geliştirilmesi, mesleki eğitim müfredatlarının güncellenmesi, sanayinin çevresel uyumunun arttırılması gibi alanlarda sivil toplum örgütleriyle ortak projeler geliştiriyor. Zihinsel engelli çocuk ressamlara malzeme sponsorluğu, sanat öğrencilerine burs imkânı gibi insan odaklı projelerden hammadde kaynaklarının kontrolü, doğaya dost kimyasal kullanımı ve atık yönetimi uygulamaları gibi projelere dek çok çeşitli alanlardaki çalışmalar, UMUR AKADEMİ’nin faaliyetlerine örnek teşkil ediyor. UMUR’un basım sektörünün standartlarını geliştirmeye yönelik faaliyetleri de UMUR AKADEMİ üzerinden ilerleyecek.