Durable

Avrupa’nın en büyük ofis organizasyonu ürünleri ve sunum sistemleri üreticisi olan DURABLE zengin ürün yelpazesi, yüksek kalitesi ve mükemmel tasarımlarıyla tanınmaktadır.
DURABLE ürün kullanıcılarının profesyonel imajına ve dolayısı ile başarısına katkıda bulunmasını simgeleyen “THE STYLE OF SUCCESS” sloganı, aynı zamanda firmanın topluma ve çevreye karşı duyarlılığının açık bir göstergesi olan “başarı sorumluluk gerektirir” prensibini de ifade etmektedir.


DURABLE Hunke & Jochheim GmbH & Co. KG, 1920 yılında Almanya Iserlohn’da aile şirketi olarak kurularak, yaratıcılığı destekleyen kurumsal kültürü ve ofis ürünleri üretimi ile gelişimde öncü olmuştur. 1959 yılında pazara ilk kez sunulan klipsli dosya DURACLIP®, kâğıtların delinmeden hızlı ve profesyonel bir şekilde dosyalanmasını sağlayarak çok önemli bir başarı elde etmiştir. İlerleyen yıllarda DURABLE markasının pazardaki yeri, sürekli olarak stil sahibi ve fonksiyonel ürünlerin geliştirilmesi ile korunmuştur. Kazanılan birçok uluslararası tasarım ödülü bu gelişimin bir göstergesidir.

2000’in üzerinde ürünü içeren DURABLE ürün yelpazesi şu gruplara ayrılmaktadır: Dosyalama Ürünleri, İsimlikler, Bilgisayar Aksesuarları,Temizlik Ürünleri, Ayraç, Kendinden Yapışkanlı Ürünler, Masa Üstü Organizasyon, Bilgi ve Tanıtım Sistemleri, Oryantasyon Sistemleri. DURABLE ürünlerinin büyük çoğunluğu Almanya’daki üretim tesislerinde (Gotha, Iserlohn-Sümmern, Kamen-Mether) ve bir kısmı da 2006 yılından beri Polonya’da üretilmektedir. Üretim kalitesi 1994’ten beri ISO 9001 sertifikası ile garanti edilmektedir.

İngiltere, Hollanda, Belçika, İsveç, Fransa, Avusturya, Amerika’da iştirakleri ve Polonya, İtalya, Rusya’da temsilcilikleri ile dünya çapında faaliyet gösteren DURABLE, ayrıca ithalatçılar ile işbirliği yaparak uluslararası varlığını daha da arttırmaktadır.

DURABLE Çevreye Duyarlılık Prensibi
Çevre koruması zamanımızın en büyük mücadelelerinden biridir. Sorumluluk sahibi hiçbir modern şirket, çevre bilinci olmaksızın faaliyetlerini sürdürmeyi düşünemez. Unutulmamalıdır ki, yaşadığımız gezegenden bir tane daha yok. Çevreye duyarlı bir firma, ancak ve ancak faaliyetlerini bu yönde sürekli olarak geliştirdiği sürece kalıcı bir etkiye sahip olabilir.

DURABLE temel prensipleri gereğince çevre odaklı yönetimini sürekli olarak iyileştirmeyi hedeflemektedir. Büyük oranda geri dönüşebilir ve aynı zamanda da kâr edilebilir ürünler geliştirme amacı ile hareket etmektedir. Ürünlerin ve üretim sürecinin çevresel etkileri, düzenli olarak kritik analizlerden geçmektedir. Bu nedenle ürünlerin malzeme kalınlıkları ve paketlemeleri mümkün olabilecek iyileştirmeler için devamlı olarak kontrol edilmektedir. Şirket içinde geliştirilen paketleme değişimleri sayesinde önemli ölçüde materyal tasarrufu sağlanmıştır.

DURABLE çevreye olan duyarlılığını satın alma politikaları ile de kanıtlamaktadır. Satın alma departmanı ve tedarikçiler arasında yapılan düzenli toplantılarda, ekolojik olarak sürdürülebilir üretimin lehinde önemli kararlar alınmaktadır; çünkü çevreyi korumanın yollarından biri de en uygun materyalin çok dikkatli seçimidir. Tüm üretici ve tedarikçilerin sertifikaları ve tabi oldukları yasal düzenlemeler mutlaka kontrol edilmekte ve buna göre alım kararı verilmektedir.

Durable Tarihçesi

1920: Karl Hunke ve Wilhelm Jocheim Almanya’nın Nordrhein-Westfalen eyaleti Iserlohn şehrinde metal ayraç üretmek üzere fabrika kurdular.
1959: DURABLE, dokümanları delmek zorunda kalmadan dosyalayabilmek için DURACLIP® patentli klipsli dosyayı icat etti.
1980: İngiltere ve İsveç’te ilk yurtdışı iştirakler kuruldu.
1991: Hollanda’da bir iştirak daha kuruldu.
1997: Belçika’da bir iştirak daha kuruldu.
1998: SHERPA® masa üstü sunum ünitesi table 10 ve SHERPA yer standı tasarım ödülü (iF design award) kazandı.
1999: CD taşıma çantası CD MOBIL uluslararası basın örgütü ISPA tarafından "yılın ürünü" seçildi.
2000: Fransa’da bir iştirak kuruldu.
Çalışma masası koleksiyonu centium, ISPA tarafından verilen "yılın ürünü" ödülünü kazandı.
2001: Avusturya ve Amerika’da iştirakler kuruldu.
CD arşivleme sistemi CD CUBE ve mobil para kutusu EUROBOXX tasarım ödülü (iF design award) kazandı.
Klipsli dosya Swingclip® Color ISPA tarafından "yılın ürünü" seçildi.
DURABLE, İngiltere ofis ürünleri endüstrisinin en önemli ödülünü -BOSS Federation Manufacturing Excellence Award 2001- kazandı.
2002: Rusya’da bir temsilcilik kuruldu.
DURABLE OPI Avrupa Ofis Ürünleri Ödülleri’nde "Yılın Üreticisi" seçildi.
2003: DURACLIP® için 5 yıl klips garantisi verildi.
DURABLE ilk kez kendi standı ile Paperworld Çin’de yer aldı.
DURABLE Südwestfalen Pazarlama Ödülü’nü kazandı.
Panel sistemi SHERPA® motion Nordrhein-Westfalen Tasarım Merkezi tarafından tasarım ödülüne ("reddot design award") layık görüldü.
2004: Anahtar organizasyon sistemi KEY BOX, uluslararası basın kuruluşu ISPA tarafından "yılın ürünü" seçildi. KEY BOX, aynı zamanda Alman Plastik Tüketim Ürünleri Derneği tarafından da "yılın ürünü" seçildi.
Polonya’da bir temsilcilik kuruldu.
2005: Kuzey İtalya’da bir temsilcilik kuruldu.
DURABLE OPI Avrupa Ofis Ürünleri Ödül Töreni’nde "yılın yaratıcı şirketi" seçildi.
Ünlü klipsli dosya DURACLIP®, 2005 Benelux Ofis Ürünleri Ödül Töreni’nde "en iyi ürün" seçildi.
2006: Polonya’da 24.000m² büyüklüğünde üretim tesisinin resmi açılışı gerçekleştirildi.
2007: DURABLE Alman Kâğıt, Ofis ve Kırtasiye Ürünleri Derneği tarafından ticari ofis ürünleri kategorisinde "yılın ürünü" ödülünü kazandı.
Panel sistemi VARIO® Display System pro 10, uluslararası basın kuruluşu ISPA tarafından "yılın ürünü" seçildi.