Canson

Çevreye ve kaliteye önem veren uluslararası marka...

Van Gogh, Degas, Matisse ve Picasso gibi ünlü ressamların eserlerinde kullanmış olduğu Canson markalı kâğıtlar, sıcak hava balonunu keşfeden ünlü Montgolfier ailesinin 1702 yılında bir kâğıt fabrikasını satın alması ile üretilmeye başlanmıştır.

Ailenin sektöre getirdiği yenilikler arasında ilk Fransız parşömen kağıdı (1977), Aydınger kağıdı (1807), kağıt renklendirme prosesi (1809) ve zincir mağazalarda ilk blisterli ürünlerin yer alması (1947) da bulunmaktadır.
Dünya’da 150’nin üzerinde ülkede tüketiciyle buluşan Canson, 3000’den fazla ürün kodunda üretim yapmakta olup, en yaygın ürün grupları arasında markalı fon kartonları, oluklu mukavvalar, krepon kâğıtları ve resim kâğıtları bulunmaktadır.

Çevreye ve kaliteye verdiği önemle tanınan Canson; optik beyazlatıcı kullanılmayan, asit içermeyen ve geri dönüşümü olan yüksek kaliteli kâğıtlardan üretmektedir.
Canson markalı okul ve hobi kâğıt ürünleri grubunun Türkiye temsilciliği 2009 yılından bu yana Umur Kırtasiye A.Ş. tarafından yürütülmektedir.

canson